Jaką Kawę Wybrać?

W naszej ofercie jest kilka rodzajów kawy. Znajdziesz u nas Arabikę 100% lub mieszanki(Arabika z Robustą) dodatkowo posiadamy też kawy smakowe. Czym różnią się te kawy i jaka jest dla Ciebie idealna?

Arabika czy Mieszanka

Przede wszystkim kawa ziarnista 100% arabika jest delikatniejsza w smaku i mniej zakwasza organizm. Dzięki temu można wypić jej więcej.

Mieszanka z kolei jest mocniejsza i daje większego „kopa”. Zalecane jest nie picie więcej niż 3 filiżanek kawy dziennie. Oczywiście tą ilość trzeba dostosować do swojego organizmu.

Pochodzenie ziaren kawy

Drugim bardzo istotnym elementem w wyborze kawy jest jej pochodzenia. W zależności od regionu dorastania drzew kawowca smak kawy może być różny.

Wpływ na to ma miejsce dojrzewania owoców. Gleba w jakiej rosną, klimat czy nasłonecznienie. Na Świecie mamy 2 główne regiony, gdzie rosną drzewa kawowe jest to Ameryka Południowa oraz Afryka.

Kawy Ziarniste Smakowe

Chcesz urozmaicić sobie smak kawy? Kawa smakowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Przyrządzać możesz ją na 2 sposoby. Możesz zrobić kawę używając tylko i wyłącznie ziaren aromatyzowanych lub mieszać je ze zwykłą kawą ziarnistą. W moim przypadku bardziej odpowiada mi mieszanie. Pamiętaj jednak każdy jest inny i warto spróbować obu wariantów.

Podsumowanie

Przy wybieraniu kawy ziarnistej przede wszystkim musisz odpowiedzieć na pytanie czy chcesz i lubisz mocniejszy smak kawy. W takim wypadku wybierasz mieszankę.

Czy wolisz delikatniejszy smak. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest Arabika. Afryka czy z Ameryka Południowa? Tutaj niestety nie jestem w stanie pomóc. Najlepiej samemu spróbować obu wariantów i wybrać ten, który najlepiej Tobie odpowiada